Velkommen til FutureNode.dk
FutureNode.dk er mit personlige opslagsværk med begynderguides til Linux og Windows samt indlæg om vores geocachingture og andet, jeg finder interessant.
Idéen bag siden er enkel. Gennem tiden har jeg fundet mange guides på nettet, som har hjulpet mig med at løse forskellige udfordringer. Det fik mig til at tænke, at andre måske også kunne få glæde af den viden.
Derfor deler jeg mine erfaringer, guides og løsninger på en letforståelig måde og på dansk. Mit mål er at gøre tekniske emner mere tilgængelige – uanset om du er nybegynder eller blot søger en enkel forklaring.
FutureNode.dk handler dog om mere end IT. Her finder du også indlæg fra mit privatliv, tanker om hverdagen, oplevelser og vores geocachingeventyr. Kort sagt er siden et sted, hvor jeg deler den viden og de oplevelser, som jeg håber kan inspirere eller hjælpe andre.
Hvor tit vil der komme der nye indlæg eller guides?
Lige pt. vil der blive postet et indlæg eller en guide til den 1. i hver måned. – Nogle gange flere indlæg, andre gange ingen indlæg.
OBS: Når der kommer der nye gaming nyheder fra vores samarbejdspartner vil de blive postede med det samme!
Har du lyst til at hjælpe?
Jeg søger stadig samarbejdspartner på FutureNode.dk. Det kan f.eks. være udveksling af links på vores blogroll. Det kan også være at du vil være gæsteskribent på siden, og udgive et indlæg. – Alle forslag om samarbejde er meget velkommen. Det er bare at sende en besked under ”kontakt”
Guides Generelt:
VIGTIG: Jeg fraskriver mig ethvert ansvar ved brug af mine guides som du finder på FutureNode.dk!
Angående mine Linux guides:
Først vil jeg lige sige jeg er begynder inden for Linux, men jeg prøver at dele den lille viden jeg har!
Mine Linux guides at skrevet til begynder – Hvis du ikke hvad Linux, kan du læse mere på denne side
Jeg skal selvfølgelig nok hjælpe dig efter bedste evne hvis du har problemer med mine guides!
Ordblind = Stavefejl:
Jeg er desværre ordblind, hvilken betyder at der 100% vil forkommen stave / grammatik fejl på siden!
Dog skal det ikke ødelække min glæde ved IT samt det at skrive indlæg / guides! – Hvis det irriterer dig meget er du velkommen til at finde en anden side.
Du er meget velkommen til at reporter fejl når du finder dem på siden. – Du kan enten skrive en kommentar under det enkelt indlæg eller kontakt mig HER.
Hvis du mener at du kan hjælpe mere fast, er du også MEGET velkommen til at kontakte mig
Kommentar:
Post gerne en kommentar på mine indlæg, det vil jeg sætte pris på! Du er også velkommen til at skrive hvis du har brug for hjælp.
Husk at følge vores “Retningslinjer for kommentarer“
Team FutureNode.dk
- Thomas H. – Ejer & skribent
- Marianne H. – Korrektur Læser
- Carsten B. – Kurektur Læser
- David G. – Gæste Skribent
Husk at følge vores sociale medier:
Nyhedsbrev fra FutureNode.dk
Du er også velkommen til at tilmelde dig vores nyhedsbrev. – Så vil du modtage en mail når der kommer et nyt indlæg eller guide!
Du kan altid afmelde dig nyhedsbrevet igen via klikke på det link som er i bunden at de mails vi sender ud.
M.v.h.
Thomas Due Halfdaner



Kommentarer er lukket for denne artikel!